مقالات کالاری

راهنمای خرید جهیزیه

راهنمای خرید جهیزیه

راهنمای خرید جهیزیه

بعد جواب مثبت دختر خانم ها تو مراسم خواستگاری هم خود عروس خانم و هم خانواده عروس با یه چالش جدید مواجه می شوند به نام ” خرید جهیزیه عروس
طبق رسم و رسومات خانواده های ایرانی یک خانم برای خرید جهیزیه خودش، همراه خانواده خودش راهی بازار می شود که ما در این جا می خواهیم یک توضیح کامل در رابطه با خرید کالاهای برقی جهیزیه داشته باشیم .

یکی از بزرگترین ضعف های بزرگ در خرید لوازم خانگی توجه نکردن به متراژ و فضای محل سکونت می باشد.
به طور مثال مشتری تمایل زیادی برای خرید به نمایشگرهای تلویزیونی با ابعاد بزرگ هستند فارغ از اینکه محل سکونت خود در متراژهایی کوچک می باشد و یا خرید لباسشویی ١٢ کیلیویی برای خانواده ای چهار نفره فقط اتلاف انرژی و هزینه اضافی می باشد و یا ظرفشویی با آپشن های بسیار بالا که شاید شما اصلا از آن آپشن ها استفاده نکنید.

یادآوری چند نکته ضروری

  • ست کردن نام برند

یکی از بزرگترین و شایع ترین اشتباهات مشتریان ست کردن برندهای لوازم خانگیست
به طور مثال خانمی برای خرید جهیزیه خودش همه کالاهاشو با برند تفال انتخاب می کند ، آیا کار درستیست ؟
خیر، چون همه محصولات یک برند در یک کیفیت نیستند.
به طور مثال اتو تفال یکی از بهترین اتو های بازار می باشد ولی جاروبرقی تفال در حد متوسط است و جاروبرقی بوش خیلی بهتر است ، پس هیچ موقع جهیزیتون را با یک مارک خاص محدود نکنید .

  • ست کردن بر حسب رنگ

محدودیت دیگری که تو خرید جهیزیه ایجاد می شود، انتخاب رنگ می باشد.
درسته که یه خانم با سلیقه ایرانی همیشه دوست داره خونش بهترین خونه باشه ولی باید در نظر داشته باشید که حساسیت بیش از حد در ست کردن رنگ باعث محدودیتتون توی خرید می شود
به طور مثال شما رنگ سیلور را برای کالاهای جهیزیتون انتخاب می کنید، وقتی می خواهید بهترین کالاهارو انتخاب کنید ممکن است آب پرتقال گیری فیلیپس رنگش مشکی باشد و آبمیوه گیری براوون رنگش استیل باشد، نباید با حساسیت زیاد انقدر توی رنگ ها ریز بشید که مجبور بشید کیفیت و فدای رنگ بکنید مطمئنا بعدا براتون پشیمونی به همراه دارد .

  • خرید محصولات غیر ضروری

شما باید به طور کل خرید جهیزیه خود را مدیریت کنید. اولا یک لیستی از همه محصولاتی که لازم دارید برای خرید جهیزیه تهیه کنید و همه محصولات را از نظر اولویت دسته بندی کنید.
به طور مثال اهمیت جاروبرقی بسیار بالاتر از بستنی ساز می باشد، پس شما می توانید با مدیریت و دسته بندی محصولاتتون بهترین کالاهارو خرید کنید.
مشاورین ما تمامی اطلاعات خرید جهیزیه را چه به صورت حضوری و چه به صورت غیرحضوری به طور رایگان در اختیار شما قرار می دهند.

————-
اقلام ضروری در خرید جهیزیه

  1. یخچال
  2. لباسشویی
  3. ظرفشویی
  4. اجاق گاز
    و …..

همه این محصولات رو می توانید در دسته بندی فروشگاه اینترنتی کالا ری مشاهده کنید .

——————-

یخچال فریزر خوب چه مشخصاتی دارد؟

به طور کلی یخچال فریزرهایی که فریزر آن در قسمت پایین قرار گرفته است، کمترین میزان مصرف انرژی و سایدبای سایدها با وجود محبوبیت شان بیشترین مصرف انرژی را دارند. بررسی ها نشان می دهد ٣٠ تا ۴۵ درصد باز و بسته شدن در یخچال ها برای برداشتن آب و یخ است بنابراین خرید یخچالی که آبریز روی در دارد به کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر یخچال کمک می کند.
مهم ترین گزینه های پیشنهادی کالا ری برای خرید یخچال – فریزرها داشتن قفسه های فریزر با سبدهای متحرک، محفظه کنترل رطوبت و قابلیت تنظیم ارتفاع در قفسه ها برای جاسازی ظروف بزرگتر است.
در نظر داشته باشید یخچال های بزرگتر برق بیشتری مصرف می کنند.
————————————

دور موتور و اهمیتش در خرید لباسشویی

نکته طلایی برای خرید لباسشویی توجه به میزان دور موتور دستگاه و ظرفیت آن است.
تعداد دور موتور ماشین های لباسشویی بین ٨٠٠ تا ١۶٠٠ دور بر دقیقه است.
لباسشویی هایی با دور موتور بیشتر قابلیت شست وشو و خشک کردن بهتری دارند چون موتوری قدرتمندتر دارند .
ظرفیت ماشین لباسشویی یعنی چند کیلویی بودن گنجایش آن نیز بسیار مهم است زیرا ظرفیت اضافه باعث مصرف انرژی بیشتر می شود.

———————

مایکروفر چه تفاوتی با مایکروویو دارد ؟

ممکن است برای خیلی از افراد تفاوت این وسیله با مایکروفر روشن نباشد. به طور کلی می توان گفت که در مایکروفر فرآیند پخت و پز توسط دما و گرما انجام می شود و در مایکروویو این عملیات علاوه بر دما و گرما، اشعه wave نیز دخالت دارد.
سولاردام های ال جی هیچ تافته جدا بافته ای از مایکروویو ها نیستند و فقط جنبه تبلیغاتی داشته و هیچ فرقی از نظر ضرر و زیان ندارند .
دستگاه مایکروویو مجهز به گرمکن با اشعه و المنت تابشی از بالا است. به همین دلیل هم هست که امواج مایکروویو می توانند با جذب شدن در مواد دارای آب دمای آنها را بالا ببرند، در نتیجه برای آشپزی و پخت غذا کاربرد پیدا می کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *